Kategoriler

  Geçmiş Aramalar

   Arama Önerileri

    Geçmiş Aramalar

     exchange
     Filtreleme
     Renk
     Cinsiyet
     Ürün Tipi
     Fiyat

     Kadın Parfüm

     Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 100 ml Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 100 ml Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 100 ml

     KARGO BEDAVA

     SEPETTE SÜRPRİZ İNDİRİM

     Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 100 ml

     2.999,00 TL

     Sepetteki Fiyatı 2.699,10 TL

     Kadın Parfüm EDP 50 ml ve 150 ml Deodorant Seti Kadın Parfüm EDP 50 ml ve 150 ml Deodorant Seti Kadın Parfüm EDP 50 ml ve 150 ml Deodorant Seti

     KARGO BEDAVA

     2. ÜRÜNE %50 İNDİRİM

     SEPETTE %30 İNDİRİM

     Kadın Parfüm EDP 50 ml ve 150 ml Deodorant Seti

     2.999,00 TL

     Sepetteki Fiyatı 2.099,30 TL

     Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 100 ml Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 100 ml Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 100 ml

     KARGO BEDAVA

     Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 50 ml Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 50 ml Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 50 ml

     KARGO BEDAVA

     Kadın parfüm, geçmişten günümüze değin etkileyiciliğini koruyan, kimileri için tutku kimileri içinse stillerini yansıtabildikleri bir aracı olarak görülmektedir. Her ne kadar birbirinden farklı notalarla zenginleştirilmiş parfümler bulunsa da kokuların ten ile teması ve yayılımı kişiden kişiye değişmektedir.

     Kokular bir kişi, olay ya da zamanı hatırlatabilen güçlü uyarıcılardandır. Kadın parfüm, nasıl bir stile ve karakteristik özelliğe sahip olduğunuzu yansıtabileceği gibi hafızalarda yer edinmenize de yardımcı olabilmektedir. Pek çok kadın kullandığı parfüm ile bütünleşerek akıllarda kalmaktadır.

     Pierre Cardin kadın parfümler, stilinize uyum sağlayan, kalıcılıkları ile göz dolduran ve en önemlisi teninizle bütünleşen birbirinden zengin notalarıyla sizlerle buluşmaktadır.

     Kadın Parfüm Çeşitleri

     Kadın parfüm çeşitleri farklı koku skalalarına göre gruplara ayrılmaktadır. Bu kokular arasında en baskın olanlar ve sıklıkla tercih edilenler çiçek ile meyve notalarıdır.

     Kadın parfüm çeşitleri arasından yapılacak seçimlerde kişisel tercihlerin yanı sıra mevsim, organizasyon ve benzerleri gibi pek çok etmenden de söz etmek mümkündür. Örneğin yaz ve kış aylarında yoğunluk bakımından farklı kadın parfümler tercih edilirken gece davetleri ve günlük organizasyonlar için de birbirinden ayrı kokular kullanılabilmektedir.

     Migren, astım gibi kokulardan tetiklenebilen rahatsızlıklar için de bazı kadın parfüm çeşitleri arasından en uygun seçimler yapabilmek önemlidir. Bunun için çiçeksi ve ferah notalara sahip kokular kullanım bakımından yarar sağlayabilmektedir.

     Çiçek Kokulu Parfüm

     Çiçek kokulu parfümler özellikle bahar ve yaz dönemlerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Havaların ısınması ve günlük planların yoğunluk kazanmasıyla hem zamanın dinamiklerine ayak uydurabilecek hem de hiçbir rahatsızlığa sebebiyet vermeyecek kadın parfümler arasından seçimler yapılabilmelidir.

     Çiçek kokulu parfümler romantizmin ve ferahlığın sembolleridir. Eğer tüm bu özellikleri güçlü bir feminen efektle bir araya getirmek isterseniz lavanta ağırlıklı kadın parfümler arasından seçimler yapabilirsiniz.

     Portakal çiçeği, yasemin ve gül çiçek kokulu parfümler arasında en ferah izlenimi verenlerdir. Tam olarak bahar gibi bir koku için bu notalarca zengin kadın parfümler ilginizi çekebilir.

     Çiçek kokulu parfümler arasından ikonik ve imza niteliği taşıyabilecek bir seçim yapmak istiyorsanız beyaz çiçek notalarına sahip modellere bir şans verebilirsiniz.

     Meyve Kokulu Parfüm

     Hem enerjik görünmek hem de buram buram tazelik kokmak isteyenlerin vazgeçilmezi şüphesiz meyve kokulu parfümlerdir. Hemen her mevsime uygun olabilen meyve kokulu kadın parfümler sıklıkla sonbahar ve kış dönemlerinde tercih edilmektedir.

     Fazla baskın olmayan ve tazelik arayışına hitap eden armut notaları meyve kokulu parfümler arasında oldukça popülerdir. Her kullanışta aynı etkiyi sunacak ve ten ile bütünleştikçe kendinizi mükemmel hissetmenize yardımcı olacak armut notalarıyla zengin kadın parfümlere yönelebilirsiniz.

     Kalıcılıkları ve etkileyicilikleriyle öne çıkan meyve kokulu parfümler kırmızı meyve notalarına sahip modellerdir. Örneğin, frambuaz, çilek ve vişne notaları bakımından zengin kadın parfümler akılda kalıcı özellikleriyle dikkat çekmektedir.

     Meyve notalarından vazgeçemeyen ancak fresh etki isteyen kadınlar içinse portakal, limon, mandalina aromalı parfümler idealdir. Kış meyvelerinin iç ferahlatan benzersiz kokularına sahip kadın parfümler stilinizi bir adım ileri taşımaya yardımcı olacaktır.

     Kadın Parfüm Notaları

     Kadın parfüm notaları, deneyim bakımından esanslar barındıran ve yayılma, kalıcılık durumlarını ifade eden bir olgudur. Parfüm notaları, sahip olduğunuz kokunun nasıl açıldığı, tutunduğu ve yayıldığı ile ifade edilebilmektedir.

     Temelde üst, orta ve alt olmak üzere üç notaya ayrılan kadın parfümler hangi notada hangi esansların kullanıldığı baz alınarak farklılıklar göstermektedir. Örneğin, bir parfümü ilk sıktığınız an duyduğunuz koku ile belli bir zaman sonra algıladığınız koku farklılık göstermektedir. Bu durumun sebebi notalarda kullanılan esansların farklı yoğunluk ve uçuculuğa sahip olmalarıdır.

     Üst Nota

     Kadın parfüm notalarında ilk sırada üst nota bulunmaktadır. Bu nota parfümü sıktığınız ilk andaki kokuyu ifade eder ve uçucu esanslar bakımından zengindir. Üst nota aynı zamanda bir parfümün başlangıç, tepe noktası olarak kabul edilmektedir.

     Üst nota, kalıcılık bakımından en düşük esanslara sahiptir. Genellikle 10 - 15 dakika hissedilen aromalar üst notada kullanılmaktadır. Üst nota, her ne kadar kalıcılık bakımından az olsa da bir parfümün yaratım sürecindeki en etkili basamaktır. Bunun sebebi parfüm seçimlerinin çoğu zaman için duyulan ilk kokuya göre yapılıyor olmasıdır.

     En bilinen ve uçucu esans olarak da adlandırılabilen üst nota tercihleri turunçgiller (bergamot, portakal çiçeği gibi), çilek, greyfurt gibi hafif meyve aromaları ve adaçayı gibi taze otlardır.

     Orta Nota

     Bir diğer kadın parfüm notası orta notadır. Üst notada hissedilen esanslar uçtuktan sonra bizi orta notadaki aromalar karşılamaktadır. Orta nota aynı zamanda bir parfümün kalp notası olarak da bilinmektedir.

     Kendinize en uygun parfümü seçebilmek için kalp nota yani orta nota bakımından zengin kokulara yönelmeniz önemlidir. Bu nedenle bir kadın parfümü sıktıktan yaklaşık 15 dakika sonra deneyimleyerek seçimler yapabilirsiniz.

     Orta notada kullanılan esanslar sonrasında hissedilecek alt notaların da temelini oluşturur. Genel olarak 1 saate yakın kalıcılık gösteren orta notalarda çiçeksi ve nispeten aromatik esanslar kullanılır. Bu esanslardan en bilinenleri ise gül, tarçın, ylang ylang ve benzerleridir.

     Alt Nota

     En kalıcı esansların kullanıldığı kadın parfüm notası alt notadır. Parfümün sıkılma anından yaklaşık 1 saat sonrasında etkisini yitiren orta nota yerini dip yani alt notaya bırakır.

     Alt notada kullanılan esanslar tercih edilen kadın parfümün ne kadar derin ve zengin olduğunun kanıtı niteliğindedir. Dip nota olarak bilinmenin dışında alt nota için baz nota ifadesi de kullanılmaktadır.

     Alt nota kadın parfümlerin genel kalıcılığını ve kişiliğini belirler. Bir parfümün feminen, çiçeksi, meyveli ya da maskülen gibi karakterlerden hangisine sahip olduğunu belirleyebilmek için alt notada kullanılan esanslar incelenmelidir.

     Üst nota bir parfümün ilk izlenimiyken alt nota akılda kalıcılığı ifade etmektedir. Aroma bakımından zengin esanslar kullanılan alt notanın kalıcılığı aynı zamanda uyumlu ve kaliteli seçimlerle de doğru orantılıdır.

     En uzun ömürlü, günler sonra da etkisini koruyabilen alt notada sedir, sandal ağacı, vanilya, paçuli ve misk gibi son derece zengin, akılda kalıcı esanslar kullanılmaktadır.

     Kadın parfümler arasından tercih yaparken bu üç notanın birbiri ile uyumlu esanslarca zengin olduğuna dikkat etmeniz gerekebilir. Açılış olarak üst, ciltte tutunma bakımından orta, yayılma ve kalıcılıkta ise alt notalarda kullanılan esansları dikkate alarak kendiniz için en ideal kadın parfüme karar verebilirsiniz.

     Kadın Parfüm Fiyatları

     Kadın parfüm fiyatları oldukça değişkenlik gösteren bir olgudur. Satın alacağınız parfümün ambalajından kullanılan esansların çeşitliliğine, pek çok etmene bağlı farklı fiyatlar deneyimlemek mümkündür.

     Bir parfümün kalitesini ve kalıcılığını belirleyen temel etmen fiyat değildir. Uygun fiyatlı kadın parfümler arasında da hem son derece etkili hem de günler boyu kalıcılık gösteren çeşitlere rastlanabilmektedir.

     Kadın parfüm fiyatları arasından seçimler yaparken kullanılan esansları, alt, orta ve üst nota bakımından zengin modelleri incelemek sizin için yararlı olacaktır. Pierre Cardin kadın parfümler imzanızı taşıyacak kalıcı, güçlü, özgür ve ferah esanslar sunmanın yanı sıra farklı bütçelere hitap edebilen skalasıyla da kalbinizi kazanmayı başaracaktır.

     Devamını Oku
     { "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "pk": 190402, "product_id": "50289662-000", "name": "Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 100 ml", "price": "2699.10", "brand": "Pierre Cardin", "position": 1, "sku": "50289662001", "variant": "Beyaz", "category": "Kadın/", "dimension15": "50289662001", "dimension16": "50289662", "dimension17": "2023-KIS", "dimension18": "in_stock", "dimension19": "0", "dimension20": "2999", "dimension21": "Kadın", "dimension22": "", "dimension23": "2999", "dimension24": "Parfüm", "dimension25": "0.0", "dimension26": "0.0" }, { "pk": 187883, "product_id": "50289655-000", "name": "Kadın Parfüm EDP 50 ml ve 150 ml Deodorant Seti", "price": "2099.30", "brand": "Pierre Cardin", "position": 2, "sku": "50289655001", "variant": "Beyaz", "category": "Kadın/", "dimension15": "50289655001", "dimension16": "50289655", "dimension17": "2024-YAZ", "dimension18": "in_stock", "dimension19": "0", "dimension20": "2999", "dimension21": "Kadın", "dimension22": "", "dimension23": "2999", "dimension24": "Parfüm", "dimension25": "0.0", "dimension26": "0.0" }, { "pk": 187881, "product_id": "50289661-000", "name": "Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 100 ml", "price": "999", "brand": "Pierre Cardin", "position": 3, "sku": "50289661001", "variant": "Beyaz", "category": "Kadın/", "dimension15": "50289661001", "dimension16": "50289661", "dimension17": "2023-KIS", "dimension18": "in_stock", "dimension19": "0", "dimension20": "2499", "dimension21": "Kadın", "dimension22": "", "dimension23": "999", "dimension24": "Parfüm", "dimension25": "1500.0", "dimension26": "60.0240096038" }, { "pk": 187879, "product_id": "50289660-000", "name": "Pierre Cardin Kadın Parfüm EDP 50 ml", "price": "899", "brand": "Pierre Cardin", "position": 4, "sku": "50289660001", "variant": "Beyaz", "category": "Kadın/", "dimension15": "50289660001", "dimension16": "50289660", "dimension17": "2023-KIS", "dimension18": "in_stock", "dimension19": "0", "dimension20": "1999", "dimension21": "Kadın", "dimension22": "", "dimension23": "899", "dimension24": "Parfüm", "dimension25": "1100.0", "dimension26": "55.0275137569" } ] } } }