İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim Politikamız

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir malı reddederek gerekçe göstermeksizin ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen www.pierrecardin.com.tr’den yapılmış olan alışverişlerde 30 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.

Size en yakın mağazamızdan faturanız ile birlikte ürün değişimi yapabilirsiniz. Kampanyalı ürünlerde sadece beden değişimi yapılmaktadır. Kampanya döneminde alınan ürünler için mağazalarımızda ürün fiyat farklılıkları çıkabilmektedir. Değişim yapılacak ürünler arasında sezon farkı bulunuyor ise, bu durum değişim esnasında fiyat farkı ödemenizi gerektirebilir. İade durumunda internet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yapılmalıdır. Mağazalarımızda ürün iadesi alınmamaktadır.

İç giyim ve çorap ürünlerimiz için mağazadan ve e-ticaretten değişim ve iade yapılamamaktadır.

Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, etiketli, eksiksiz (aksesuar, kemer vb. parçaları ile) ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir.

Sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürün varsa geri gönderilmelidir.

Mağazalarımızda yapılan alışverişlerde olduğu gibi ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir.

İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir.İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

30 gün içerisinde yapacağınız tüm iadelerde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti, iade kodu alırken görüntülediğiniz kargo firması aracılığıyla gönderilmesi şartı ile firmamıza aittir. Diğer kargo firmalarından yapılacak iadelerin gönderim ücreti, müşteriye aittir.

İadeniz geçerli olması ve kabul edilebilmesi için sipariş tarihinizden itibaren 30 gün içinde iade etmek istediğiniz ürününüz için “siparişlerim” bölümünden “iade talebi” ekranına giriş sağlamalı, iade edeceğiniz ürünü seçerek ve iade sebebinizi belirterek iade kaydınızı oluşturmalısınız. İade kaydı sonrasında tarafınıza verilen iade kodu ile kodu alırken görüntülediğiniz kargo firmasının şubesine teslim ederek iade talebinizi tamamlayabilirsiniz. İadelerde yapılan tüm gönderiler için kargo ücreti firmamıza aittir. İadeler sadece Aras Kargo ile yapılmalıdır. İade kaydı oluşturmadan ve iade kodu ile kargoya teslim edilmeyen iadeler kabul edilmeyecektir.

İADE İŞLEMLERİ

•   İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

•   Abiye elbise ve plaj giyim satışlarında tadilat görmüş, kullanılmış, koruma bandı çıkarılmış ürünler iade edilemez.

•   Kullanılmamış olan iade etmek istediğiniz ürünü faturanız ile beraber sipariş verdiğiniz kargo firması aracılığı ile gönderebilirsiniz. Ürününüz teslim alındığında bir eposta ile bilgilendirileceksiniz. İade ettiğiniz ürününüz iade koşullarına uyması durumunda siparişte kullandığınız ödeme methodu kullanılarak geri ödemeniz gerçekleştirilecektir.

•    İade siparişinize ait ödemeniz, iade gönderdiğiniz ürün depomuza giriş yaptığı tarih itibari ile en fazla 7 iş günü içerisinde yapılacaktır. Ücret iadeniz yapıldığında size e-posta ile bildirim gönderilecektir. Geri ödeme konusunda bilgi almak için 444 60 44 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızı arayabilir veya www.pierrecardin.com.tr web sitemizden üye girişi yaparak “hesabım” sayfasında yer alan “mesaj gönder” – “sipariş ile ilgili konular” başlığını kullanabilirsiniz.

•    Mağazalarımızda ürün iadesi alınmamaktadır.

DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

•   Size en yakın mağazamızdan faturanız ile birlikte 30 gün içinde değişim yapabilirsiniz. Faturanız siparişinizde kullandığınız mail adresinize gönderilecektir. Ayrıca Siparişlerim Detay sayfasından fatura no alanına tıklayarak faturanıza ulaşabilirsiniz.Ürünüz hediye ve faturanız yok ise sadece değişim kartı ile mağazamızdan değişim yapabilirsiniz. İade işleminizi ise aşağıdaki adımlara göre ürününüzü iade adresimize göndererek yapabilirsiniz.

•   Size en yakın mağazamızdan faturanız ile birlikte 30 gün içinde değişim yapabilirsiniz. Ürünüz hediye ve faturanız yok ise sadece değişim kartı ile mağazamızdan değişim yapabilirsiniz. İade işleminizi ise aşağıdaki adımlara göre ürününüzü iade adresimize göndererek yapabilirsiniz.

•    İnternet Mağazamızda değişim yapılmamaktadır.

•    Size en yakın mağazayı bulmak için Mağaza Listesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İNCELEME ÜRÜN İŞLEMLERİ

•   Siparişinizde bulunan ürün/ürünler ile ilgili tüketici kaynaklı olmadığını düşündüğünüz bir sorun ile karşılaşmanız durumunda, ürünü garanti süresi olan 2 yıl içerisinde fatura ve ürün inceleme talep formu ile birlikte inceleme departmanına gönderebilirsiniz.

•   İnceleme departmanına ulaşan ürününüzle / ürünlerinizle ilgili inceleme işlemi en geç 21 iş günü içerisinde tamamlanmakta ve tarafınıza bilgi verilmektedir.

•    İnceleme sonucunda üretim kaynaklı bir problemle karşılaşılması durumunda ücret iadeniz 15 iş günü içerisinde yapılacaktır.

•  Kullanıcı kaynaklı bir sorun ile karşılaşılması durumunda ürününüz ARAS kargo firması ile sistemde kayıtlı olan adresinize gönderilecektir.

TESLİMAT İŞLEMLERİ

•    Siparişinizin onaylanmasından sonra “Hesabım” bağlantısı üzerinden siparişlerinizi görüntüleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve kargoya verildikten sonra kargo takibi yapabilirsiniz.

•    Erkek ve Kadın deri ceket-mont ürünleri 10 iş günü diğer kategorilerdeki ürünler, Lojistik merkezimizde yapılan iyileştirme çalışmaları sebebi ile 28 Haziran tarihi itibariyle verilen siparişler 13-23 Temmuz tarihleri arasında kargoya teslim edilecektir.

•    Siparişler sadece Türkiye sınırları içinde olması gerekir. Yurtdışı kargo hizmetimiz bulunmamaktadır.

•    İndirim ve promosyon zamanlarında, artan talep nedeniyle teslimatın biraz daha geç gerçekleştirilebileceğini bilmenizi isteriz.

•    Teslimatlar, sipariş ettiğiniz ürünlerin stokta bulunması ve ödemenizin alınabilmesi halinde yapılabilecektir.