Kategoriler

  Geçmiş Aramalar

   Arama Önerileri

    Geçmiş Aramalar

     İade ve Değişim Koşulları

     İade ve Değişim Politikamız


     Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.


     Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir malı reddederek gerekçe göstermeksizin ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen www.pierrecardin.com.tr’den yapılmış olan alışverişlerde 30 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.


     Size en yakın mağazamızdan faturanız ile birlikte ürün değişimi yapabilirsiniz. Kampanyalı ürünlerde sadece beden değişimi yapılmaktadır. Kampanya döneminde alınan ürünler için mağazalarımızda ürün fiyat farklılıkları çıkabilmektedir. Değişim yapılacak ürünler arasında sezon farkı bulunuyor ise, bu durum değişim esnasında fiyat farkı ödemenizi gerektirebilir. İade durumunda internet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yapılmalıdır. Mağazalarımızda ürün iadesi alınmamaktadır.


     İç giyim, yüzme giyim, çorap ve parfümler hijyenik ürün gruplarına dahil olduğu için ilgili kanun ve yönetmelik hükümleri gereği değişim ve iade yapılamamaktadır.


     Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, etiketli, eksiksiz (aksesuar, kemer vb. parçaları ile) ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir.


     Sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürün varsa geri gönderilmelidir.


     Mağazalarımızda yapılan alışverişlerde olduğu gibi ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir.


     İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir.İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.


     30 gün içerisinde yapacağınız tüm iadelerde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti, iade kodu alırken görüntülediğiniz Aras kargo firması aracılığıyla gönderilmesi şartı ile firmamıza aittir. Diğer kargo firmalarından yapılacak iadelerin gönderim ücreti, müşteriye aittir.


     İadeniz geçerli olması ve kabul edilebilmesi için sipariş tarihinizden itibaren 30 gün içinde iade etmek istediğiniz ürününüz için “siparişlerim” bölümünden “iade talebi” ekranına giriş sağlamalı, iade edeceğiniz ürünü seçerek ve iade sebebinizi belirterek Aras Kargo iade kaydınızı oluşturmalısınız. İade kaydı sonrasında tarafınıza verilen iade kodu ile kodu alırken görüntülediğiniz Aras Kargo firmasının şubesine teslim ederek iade talebinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişiniz ile birlikte teslim edilen fatura üzerinde belirtilen, iade ettiğiniz ürüne ait iade adet kısmını işaretleyiniz. Pakedinizi iade kodu alırken görüntülediğiniz kargo firmasının en yakın şubesine ücretsiz olarak teslim ediniz.


     İADE İŞLEMLERİ


     •  Kullanılmamış olan iade etmek istediğiniz ürünü, iade sayfasında belirtilen kargo firması aracılığı ile gönderebilirsiniz. Ürününüz teslim alındığında bir e-posta ile bilgilendirileceksiniz. İade ettiğiniz ürününüz iade koşullarına uyması durumunda siparişte kullandığınız ödeme yöntemi kullanılarak geri ödemeniz gerçekleştirilecektir.


     •    İade siparişinize ait ödemeniz, iade gönderdiğiniz ürün depomuza giriş yaptığı tarih itibari ile en fazla 15 iş günü içerisinde yapılacaktır. Ücret iadeniz yapıldığında size e-posta ile bildirim gönderilecektir. Geri ödeme konusunda bilgi almak için 444 60 44 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızı arayabilir veya www.pierrecardin.com.tr web sitemizden üye girişi yaparak “hesabım” sayfasında yer alan “mesaj gönder” – “sipariş ile ilgili konular” başlığını kullanabilirsiniz.


     •    Mağazalarımızda ürün iadesi alınmamaktadır.


     DEĞİŞİM İŞLEMLERİ


     •   Size en yakın mağazamızdan faturanız ile birlikte 30 gün içinde değişim yapabilirsiniz. Faturanız siparişinizde kullandığınız mail adresinize gönderilecektir. Ayrıca Siparişlerim Detay sayfasından fatura no alanına tıklayarak faturanıza ulaşabilirsiniz. Ürünüz hediye ve faturanız yok ise sadece değişim kartı ile mağazamızdan değişim yapabilirsiniz. İade işleminizi ise aşağıdaki adımlara göre ürününüzü iade adresimize göndererek yapabilirsiniz.


     •   Size en yakın mağazamızdan faturanız ile birlikte 30 gün içinde değişim yapabilirsiniz. Ürünüz hediye ve faturanız yok ise sadece değişim kartı ile mağazamızdan değişim yapabilirsiniz. İade işleminizi ise aşağıdaki adımlara göre ürününüzü iade adresimize göndererek yapabilirsiniz.


     •    İnternet Mağazamızda değişim yapılmamaktadır.


     •    Size en yakın mağazayı bulmak için Mağaza Listesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


     İNCELEME ÜRÜN İŞLEMLERİ


     •   Ürün inceleme süresi fatura tarihinden itibaren 2 yıl olup, tüketici kaynaklı

     olmadığını düşündüğünüz bir sorunla karşılaşmanız durumunda online mağazamızdan alınmış olan ürün/ürünlerinizi fatura, sipariş numarası ve kullanım sonrası yaşadığınız şikayeti detaylandırarak, incelenip değerlendirilmesi için Aras Kargo ile alıcı ödemeli olarak iade adresimize gönderebilirsiniz.

      

     •  Ürün/ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra en geç 21 iş günü içerisinde tamamlanmakta ve tarafınıza bilgi verilmektedir.


     •   İnceleme sonucunda üretim kaynaklı bir problemle karşılaşılması durumunda ücret iadeniz 15 iş günü içerisinde yapılacaktır.


     •  Kullanıcı kaynaklı bir sorun ile karşılaşılması durumunda ürününüz Aras kargo firması ile sistemde kayıtlı olan adresinize gönderilecektir.


     •  Tadilatı uygun ürünler için, ürün tadilat sonrası adresinize sevk edilecektir. Üretim kaynaklı sorun tespit edilmesi halinde ürün imha edilerek ücret iadeniz gerçekleştirecektir. İç giyim, pijama, çorap ve yüzme giyim ürünleri, hijyenik ürün gruplarına dahil olduğu için ilgili kanun ve yönetmelik hükümleri gereği inceleme yapılamamaktadır.

      


     TESLİMAT İŞLEMLERİ


     •    Siparişleriniz 5-7 iş gününde kargoya teslim edilecektir. 24 saatte kargo kurgusu hafta sonu ve resmi tatillerde geçerli değildir.


     •   Siparişinizin onaylanmasından sonra “Hesabım” bağlantısı üzerinden siparişlerinizi görüntüleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve kargoya verildikten sonra kargo takibi yapabilirsiniz.


     •    Siparişler sadece Türkiye sınırları içinde olması gerekir. Yurtdışı kargo hizmetimiz bulunmamaktadır.


     •    İndirim ve promosyon zamanlarında, artan talep nedeniyle teslimatın biraz daha geç gerçekleştirilebileceğini bilmenizi isteriz.


     •    Teslimatlar, sipariş ettiğiniz ürünlerin stokta bulunması ve ödemenizin alınabilmesi halinde yapılabilecektir.