Kategoriler

  Geçmiş Aramalar

   Arama Önerileri

    Geçmiş Aramalar

     TAKIM ELBİSE NASIL SEÇİLİR
     26 Şubat 2018

     Tüm ciddiyeti ile karşımızda duran takım elbiseler klasik stilin ve özel günlerin zamansız başrol oyuncusu. Çalışan şehir erkeğinin gardırobunda bir hayli yer kaplayan takım elbiseler her moda akımında nasibini alıyor. Peki renk ve desen çeşitliliğiyle özgürleşen tasarımlar arasından kendinize en çok yakışan takım elbise modelini nasıl seçeceksiniz? İşinizi kolaylaştırmak için takım elbise seçerken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarını sizler için derledik. Ve şıklık Pierre Cardin erkeği ile buluşur…

     Renk ve Desenler
     Renk ve Desenler

     Takım elbise gardırobunuza yapacağınız en iyi yatırımdır. Her ortama uyum sağlayabilecek siyah, koyu lacivert ve koyu gri gibi renkler gardırobunuzun demirbaşları arasında yer almalı. İş toplantıları, özel gece ve davetlerde şık duruşunuzu korumak için düz renklerden şaşmayın. Tavrınıza biraz daha hareket katmak isterseniz çizgili takımları da tercih edebilirsiniz. Bunun için vücut tipiniz ve beden ölçülerinize göre doğru rengi ve çizgi kalınlığını seçmeniz gerekir. Aynı kalıpta, farklı çizgi kalınlıklarında olan takım elbiseleri ayna karşısında deneyerek içinde en rahat olduğunuz ve tarzınıza en uygun olanı bulmaya çalışın.

     Kol Boyu Meselesi
     Kol Boyu Meselesi

     Takım elbisenin kolundan gömlek kolu görünmeli mi, görünmemeli mi? Evet, görünmeli. Bu konunun uzmanı olarak, ayaktayken kol manşetlerinizin 1-1.5 cm gözükmesi gerektiğini unutmamanızı tavsiye ederiz. Ceket kol boyunu belirlerken de ceketinizin kol uzunluğunun başparmak boğumunuza kadar gelmesine dikkat edin.

     Omuz Detayı
     Omuz Detayı

     Ceketinizin vücudunuza tam oturduğundan emin olmak için omuzlarınıza dikkat edin. Giyindiğinizde omuzlarınız oturuyor ve apolet kısımları tam geliyorsa doğru kalıbı buldunuz demektir. Omuz kısımlarınızda çukurlar oluşuyorsa, omuzla kol kısmının birleştiği yerdeki dikişi omzunuzun üstünde ya da altındaysa doğru ceket için biraz daha çaba sarf etmeniz gerekecek. Ufak bir tüyo daha; ceketinizin önünü ilikledikten sonra elinizi vücudunuz ve ceketiniz arasına rahatlıkla sokabilmeniz bedeninize uygun ceketi bulduğunuzun göstergesidir.

     Paça Boyuna Dikkat
     Paça Boyuna Dikkat

     Takım elbiselerde ideal paça boyunu pantolon paçasının ayakkabı bağcığınızın ikinci deliğine denk gelen yere göre kısaltarak ayarlayabilirsiniz. Paça boyunuzun ayakkabı tabanına kadar uzamamasına dikkat edin. Ayaktayken de çorabınız asla görünmemeli.