Pierre Cardin Kadın Pijamaları: Kendinizi Hygee etmenin en pratik yolu…

11 Mayıs 2021

Hygge (hu-geh) okunması zor değil mi? Açıklaması da bir o kadar zor olan bu kavram Danimarka dilinde kısacası günlük telaştan uzaklaşıp değer verdiğiniz insanlarla, hatta tek başınıza evinizde rahatlamak ve hayatın tadını, zevklerini daha sessiz çıkarmak için zaman ayırmakla ilgilidir. Tarihi Ortaçağ’a, 18. yüzyıla kadar uzanan Hygee kelimesi yine bu bağlamda eski Norveç dilinde dış dünyadan kendini korumak anlamına gelmektedir.

Evinizde Hygee olmak…
Evinizde Hygee olmak…

Mevsim geçişleri, Hygee yaşam tarzını benimsemek için mükemmel bir zamandır. Ancak Hygee olmak göründüğünün aksine o kadar da kolay değildir. Bunun için en azından mumlara, battaniyeye, rahat kıyafetlere, özellikle pijamalara ve mutfak zevkine ihtiyacınız var.

Peki, bu mutluluğa erişmek için Ortaçağ’a veya Danimarka’ya gitmeniz gerek var mı? Asla! Evde huzur ve rahatlık anlamına gelen bu mutluluk sözcüğünün tadına varmak için kendinizi konforlu ve rahat hissetmenizi sağlayacak bir fikrimiz var. Sadece hissederek anlayabileceğiniz bu felsefeyi Pierre Cardin pijamaları ile deneyimleyebilirsiniz.


Tam olarak Türkçe karşılığı olmayan bu kelime için bizim teklifimiz: Pierre Cardin pijamaları üzerinizde, elinizde kahve ve en sevdiğiniz filmi izlerken ki ruh haliniz…