Pierre Cardin’den Kıyafet Bakım Tüyoları

7 Eylül 2020

T-shirt’lerden gömleklere, pantolonlardan aksesuarlara kadar Pierre Cardin ustalığı ve kalitesiyle tasarlanan giysilerinizin kullanımı sırasında, yıkama talimatlarına uymanın yanı sıra ilk günkü renklerini koruyarak uzun ömürlü olmasını sağlayacak bakım önerilerini sizler için derledik.

Denim Ürünlerde Bakım Tüyoları
Denim Ürünlerde Bakım Tüyoları

Denim parçalar, günlük kombinlerde en çok tercih edilen ürünlerden olduğu için bakımına daha fazla özen göstermek gerekiyor.

Bu parçaları, ürünün tersini çevirerek renk koruyucu deterjanlarla yıkamanızı ve doğrudan güneş ışığına maruz bırakmadan kurutmanızı öneririz. Ütüleme işlemini ise yine tersten yapmalısınız.

T-shirt ve Gömleklerde Renklerin Korunması
T-shirt ve Gömleklerde Renklerin Korunması

Polo yaka t-shirt ve gömleklerinizi renk uyumlu deterjanlarla, denim ürünlerde uyguladığınız şekilde yıkama ve ütüleme işleminden geçirerek, özellikle yaka kısmında meydana gelebilecek deformasyon ve renk solmalarını önleyebilirsiniz.

T-shirt’leriniz baskılıysa, korunması için yine tersten ve düşük derecede yıkamalısınız. Gömleklerinizi ise hafif nemliyken ütülemeniz daha uzun ömürlü olmalarını ve iyi görünmelerini sağlayacaktır.

Ceketlerde Hassas Temizleme
Ceketlerde Hassas Temizleme

Klasik tarzın favori parçalarından olan ceketleri kuru temizlemeye vermenizi tavsiye ederiz. Çünkü ceketler çamaşır makinesinde yıkandığında, sürtünme nedeniyle yıpranma ve solmalar meydana gelebilir.

Özellikle vatkalı modelleri, yaka tipinin bozulmaması için kendi askısıyla beraber temizletmeyi unutmayın.