Damatlık Smokin Nasıl Seçilir?
30 Haziran 2020

​​Düğün sezonunun yaklaştığı bu günlerde damatların ilk tercihi olan smokinler, Pierre Cardin’in zamansız duruşu ile modaya ilham veren en özel tasarımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Tüm gözleri üzerinde toplayan beyaz gelinliklere eşlik etmenin ideal yolu ise doğru seçilmiş bir damatlık smokinden geçiyor.


Pierre Cardin smokinlerle ilgili önemli detayları sizler için derledik.Vücudunuza uygun smokin seçin.
Vücudunuza uygun smokin seçin.

Smokin seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, vücut hatlarınıza uygun olması. Ektomorf, endomorf ve mezomorf erkek vücut tiplerinden hangisine sahip olursanız olun, smokinin mutlaka üzerinize oturması gerekiyor. Bol durmayan ancak içerisinde rahat hissettiğiniz modelleri tercih edin.

Beyaz gömlek ile smokininizi tamamlayın.
Beyaz gömlek ile smokininizi tamamlayın.

Düğün mekanı veya mevsime göre alternatifleri olsa da, bir smokini en iyi beyaz gömlek tamamlar. Smokin tercihinizde olduğu gibi vücudunuza oturan beyaz gömlek ile daha şık ve centilmen bir görünüme sahip olacaksınız. Gömleğin içerisine atlet giymemenizi öneriyoruz.

Kemer ve kravatlara alternatif olarak yelek ve papyon tercih edin.
Kemer ve kravatlara alternatif olarak yelek ve papyon tercih edin.

Yelek ve papyon, smokin kültürünün altın kuralıdır diyebiliriz. Smokininiz ile aynı tonlarda seçeceğiniz bu tamamlayıcılar size kusursuz uyumun keyfini yaşatacak. Özellikle karın bölgesinde fazlalık sorunu yaşayan erkekler için yelekli modeller, en iyi seçim olabilir.

Tercihinizi,  rugan veya bağcıklı ayakkabılardan yana kullanın.
Tercihinizi, rugan veya bağcıklı ayakkabılardan yana kullanın.

Damatlığınız için tercih edeceğiniz ayakkabı, rugan veya bağcıklı olmalıdır. Bu model ayakkabılar, klasik giymeyi sevmeyen erkekler için daha modern bir bakış açısı oluşturur. Ayakkabılarınızı, damatlığınız ile aynı renklerde tercih ettiğinizde olduğunuzdan daha uzun görüneceğinizi de hatırlatalım…