BAŞARILI KADININ ÇİZGİSİNİ NETLEŞTİREN 5 STİL TÜYOSU

23 Ekim 2018

BAŞARILI KADININ ÇİZGİSİNİ NETLEŞTİREN 5 STİL TÜYOSU
Kıyafetlerinizin konuştuğunu, sizin hakkınızda karşınızdakine pek çok şey söylediğini biliyor muydunuz? İlk izlenim dediğimiz bu olay, sadece 10-15 saniye arasında gerçekleşiyor. Saniyeler ile yarışılan ilk izlenimde kıyafet, duruş ve saç şeklinden oluşan dış görünüm en etkili araç. İş hayatında ise kıyafet seçimi, bulunduğunuz sektörlere ve kurumlara göre değişiyor. Her şirketin yazılı olmayan belli kıyafet kuralları var. Bulunduğunuz pozisyonlar ve şirketinizin kurumsal kültürü, giyim-kuşamın en belirleyici unsurları oluyor.İş hayatındaki yeri gün geçtikçe daha sağlam temellere oturan kadınlarımızın hayatını kolaylaştıracak 5 stil tüyosunun neler olduğunu öğrenelim...

Tek Tip Olma!

Tek Tip Olma!
Profesyonel görüneceğim diye kadınların çoğu, her zaman siyah takım elbise veya etek-ceket takımları tercih ediyor ancak profesyonel görünmekle sıkıcı olmak arasında net bir çizgi var. Bizim önerimiz siyah parçalarla kombinlenen farklı renkte giysilerin kumaş ve tasarım seçimleriyle sıradanlığı yenmesi.

Hırka Giymekten Korkma!

Hırka Giymekten Korkma!
İş yaşamından ziyade hafta sonu casual giyimin bir parçası olarak düşünülse de şıklıkta blazer kadar iddialı olabilecek modelde bir hırka tüm gözleri üzerinize çevirebilir. Hem bir kap kadar sıcak hem de ceket gibi kombininize hava katacak yeni nesil hırkalardan mutlaka edinin. Özellikle kemerli ve suni kürklü modeller pantolon ve eteklere hatta şifon elbiselere zarif bir sıcaklık katacaktır.

Rahatlıktan Taviz Verme!

Rahatlıktan Taviz Verme!
Toplumun, çalışan kadınları topuklu ayakkabı giymeye zorlaması bir gerçek. 10-12 saat topuklu ayakkabı ile dolaşmak şık bir görünüm sunsa da acı verici oluyor ancak neyse ki artık botlar da smart görünümlerde yerini aldı. Kalın topuklu bir botu hareketli bir etek ve doğru seçim trikoyla bile rahat şıklığınızın parçası haline getirebilirsiniz. Önemli olan kombininizde parlayan tek bir parça olması!

Hafta Sonu da Özenli Ol!

Hafta Sonu da Özenli Ol!
Başarının temel kuralı bunu yaşamın her alanında, her anında hissetmek, hissettirmek. O nedene her zaman özenli olmak, belli bir stilin olması ve bunu her ortama uyarlayabilmek temel kural olmalı. Hafta sonları özellikle dış mekanlarda sosyalleşirken Jean giymeyi tercih ediyorsanız, üzerine basic bir triko bile alsanız altına tercih edeceğiniz şık bir bot tüm havanızı değiştirecektir. Sezonun modası torba çantalar ve kapüşonlu kaşe bir kaban farkınızı ortaya koymanıza yeter de artar.

Şıklığın bir bütün olduğunu unutma!

Şıklığın bir bütün olduğunu unutma!

Sadece doğru giyinmek çoğu zaman başarının tek altın kuralı değildir. Dışa yansıyan enerjiniz, makyajınız, saçınız, dinlenmiş bir yüz ve kendinden emin bir ifade birlikte olduğunda, net bir çizginiz varsa başarının sizi izlememesi mümkün değil. Yüzünüze uygun modern bir saç kesimi çoğu zaman iyi bir başlangıç yapmanızı sağlayabilir. Kahkül, kısa saç modelleri, trend olan ve teninize yakışacak saç renkleri sonrasında oluşturacağınız gardrop ya da mevcut kıyafetleriniz içinden yapacağınız kombinlerin farklılaşmasını sağlayabilir.

Baskın göz makyajı kullanıyorsanız dengelemek için diğer malzemelerde soft renk seçimi, ya da baskın bir ruj rengi kullanıyorsanız dikkati dağıtmayacak kadar az bir makyaj… Her konuda dengeyi gözetmek önemli bir tüyo.